Novinky

Osvětlení a nohy návěsu hotovy!

24.07.2011 16:11

Tak po úmorné titěrné práci (ale samozřejmě příjemné) je konečně kompletně návěs osvětlen a zmechanizovány nohy a vše je plně funkční. Takže jen co se dobije baterie v ovladači, kterou se mi povedlo při zkouškách plně vybít, tak se pojede ven na zkušební jízdu, kde pořídím i nějaké to video. V brzké době se můžete také těšit na další fotky a videa ve foto/videogalerii. :-) 

Novinky a probíhající práce

22.07.2011 16:55

Po dlouhé době jsem se dostal k tomu udělat na svých stránkách nějaké úpravy a novinky:  samozřejmě tento text, úpravu odkazu a loga Tamiya fóra, které se přesídlilo na novou webovou adresu, a  přidáním dalšího odkazu na dva modeláře, kteří se prezentují na svých web. stránkách rc-hd-truck.cz.

 

Důvodem zanedbávání správy mého webu také bylo to, že jsem pracoval na osvětlení  chlad. návěsu  diodami. Již jsem i nakoupil elektroniku potřebnou pro IR přenos povelů z tahače do návěsu a dávám vše dohromady. Navíc pracuji na mechanismu zvedaní noh návěsu a úpravě umístění čepu návěsu.

 

Ani tahač nezůstal bez povšimnutí, protože bylo potřeba do něj vestavit vysílačový modul pro IR přenos a zabudovat IR diodu do točny tahače, která navíc byla ještě obohacena servem pro její ovládání.

 

Veškeré tyto úpravy se snažím zdokumentovat fotoaparátem a až bude opět chvilka pro editaci a nahrání fotografií, tak je tady samozřejmě pro vás vystavím. 

Stránka na Facebooku!

20.06.2011 23:16

Právě jsem vytvořil pro vás i doplňující facebookovou stránku těchto webovek a zároveň jsem přidal na mých webovkách facebookové tlačítko s možností "To se mi líbí" na tyto doplňující stránky. Na těchto doplňujících stránkách naleznete fotografie v plné velikosti a případně i některá videa, také prostřednictvím těchto stránek vás budu moci pozvat na právě probíhající a nebo plánované akce. (Omluvte omezenost FB stránek, zatím jsou ve vývoji.)

Nová záložka "Fórum"

17.06.2011 09:45

Dnes jsem pro vás přidal na své stránky další snad užitečnou záložku "Fórum", kde jsem zvolil asi možná předpokládané diskusní téma: "Vše okolo RC trucků a stavební techniky v měřítku 1:14 - 1:16." Takže zde můžete krásně a horlivě diskutovat na toto téma :-).

Info sraz + chl. návěs

17.06.2011 09:27

Bohužel mi nehezky do termínu setkání ve Zruči n. S. vlezla zkouška ze školy, takže se nemůžu zúčastnit, ale případně by jsme se mohli vidět druhý plánovaný termín - v sobotu v Sázavě.

 

Co se týče návěsu, tak postupně pracuji ve volných chvílích na elektroinstalaci osvětlení, ale občas je to boj s těmi diodami :-). Určitě sem také dám nějaké fotky z postupu prací ;-).

Chladírenský návěs už je hotový :-)

02.06.2011 06:40

Konečně se mi povedlo dostavět základní stavebnici návěsu, sice ještě přijdou další vychytávky, ale to až za delší dobu. Již teď, ale jsem pro vás připravil dvě nová videa s tímto návěsem, která naleznete ve Videogalerii, a časem ještě přibudou nějaké fotky ze stavby tohoto návěsu, které opět jak je zvykem naleznete ve Fotogalerii, kde již teď některé jsou. ;-)

Chladírenský návěs - stavba

01.06.2011 12:56

Tak základní stavba návěsu se chýlí do finiše, už zbývá jen domontovat skříň, přišroubovat pár drobností a nakonec ještě nějaké ty samolepky :-).

 

První veřejné představení proběhne na akci pořádané Davidem Muškou, více informací o této akci naleznete v sekci "Akce".

 

Po tomto ježdění by na návěsu měly proběhnout další práce týkající se zejména osvětlovací elektroniky a další úpravy, které mám již teď v hlavě...:-).

Chladírenský návěs je doma

24.05.2011 22:00

Už mám konečně návěs doma, neodolal jsem a ještě večer jsem dal dohromady nápravy návěsu a také připravil pár fotek pro vás, které naleznete ve fotogalerii ;-).

Nová videa

19.05.2011 23:10

Ve videogalerii jsem přidal dvě videa a časem by měly přibýt další, sice jsou a budou staršího data pořízení, ale holt mi chvilku trvá než se dostanu k jejich editaci a nahrání na YouTube.

Chladírenský návěs

18.05.2011 20:00

Tak jsem si zamluvil ve firmě Š-HOBBY k mé Scanii návěs, který jak již název článku napovídá bude chladírenský návěs od fy Tamiya. V pondělí 23.5. bych si pro něj měl jet :-). Tak jsem zvědav, jak dlouho mi bude trvat stavba. Už teď mám vymyšlené přídavné diody ;-).

<< 1 | 2 | 3 >>