O mně

Pokud jste tedy ještě nepostřehli :-), tak se jmenuji Vít Urban, ale na internetu mě spíše najdete pod přezdívkou McCornic. Pocházím z malé vesnice, tedy teď už městyse jménem Kounice, který se nachází ve Středočeském kraji, okres Nymburk. To by pro začátek asi stačilo, co se týče základních informací o mně.

 

Teď ještě pár info, jak jsem se vůbec dostal k tomuto krásnému koníčku. Již od malička jsem měl rád velká auta - náklaďáky, kamiony a k tomu ještě stavební techniku alias bagry. Vzhledem k tomu, že by bylo nákladné pořizovat si papíry jak na nákladní auta, tak na stroje, tak jsem si začal plnit tento svůj sen prostřednictvím tohoto koníčku.

 

A jak jsem se k tomu vlastně dostal? No jako milovník velkých a silných aut jsem navštívil Truckfest, který se pravidelně koná v Hradci Králové na tamějším letišti. Truckfest, který jsem navštívil, se konal v září 2009, na tomto festu pořádalo sdružení RC Truck Hradec Králové jako doprovodný program ježdění RC modelů trucků a stavební techniky a zde vznikl nápad, že bych se mohl tomuto koníčku věnovat. Na jaře 2010 jsem ještě navštívil akci Jarní inspirace, která se též konala v HK, a utvrdil si rozhodnutí věnovat se tomuto nádhernému koníčku.

 

Následně jsem se v dubnu 2010 stal členem občanského sdružení RC Truck Hradec Králové a v červnu téhož roku pořídil první stavebnici modelu RC kamionu a ještě v září tohoto roku se účastnil ježdění na Truckfestu 2010 viz Fotogalerie.

 

!!! A TAK TO CELÉ ZAČALO :-) !!!

Historie projektu

Tyto stránky vznikly v červenci 2010 jako prostředek sdílení informací o mém koníčku, kterým je stavba RC modelů kamionů v měřítku 1:14 popř. 1:14,5. Realizovat tuto webovou prezentaci bylo podníceno potřebou sdělovat informace související s RC modelařením a také potřebou sdílení fotek ze staveb modelů, modelů samotných a v neposlední řadě fotek ze setkání RC modelářů.